داوید ویا و میثم ویا

خاطرات بچه های دهه هفتادی از اسطوره تاریخ فوتبال اسپانیا

 
نبرد امپراطوری کاتالونیا با رئال مالدیو با فرماندهی شخص امپراطور داوید ویا
نویسنده : North Atlantik - ساعت ٤:٠۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢ شهریور ۱۳٩۱
 

سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام واو امشب بارسا بازی داره با مالدیوقهقههبعد چندین ماه منتظر یه هیجان دیگه ام شما رو نمیدونم اما طی 8 ماه اخیر زندگی واسم هیجانی نبود واسه منی که عشق هیجانم بخصوص تو ماشین با سرعت 220 تو اتوبان لایی بکشی واییییییییییی چه حالی میده حیف که هنوز چند سال مونده تا گواهینمامم قهرخوب وارد جزئیات نشیم نیشخندکجا بودیم آها آره دیگه امشب یه شب فوق فوق فوق هیجانی واسه منه شما رو نمیدونم اما من انگار تو بدنم عروسی گرفتن قهقهه100%واسه شما هم همینجوریه چراااااا؟واسه اینکه امپراطور تو بازیه دیگه از خود راضیالبته فکر کنم تو دقایق پایانی

 

امپراطور دوست دارم...

ممنون از پارمیدا واسه آموزشش :انتهای یک ابهامنیشخند

 

                      

سوپرکاپ اسپانیا

نوکمپ

فکرکنم 1 شب یا 22:30 واسه خودمون

 

مروری بر الکلاسیکوهای قدیمی :

 

پجشنبه شب ، بابرگزاری دیدار رفت سوپرکاپ اسپانیا، نبرد برای کسب اولین جام رسمی فصل 3-2012آغاز شد و بارسایی ها این بار با تیتو در رویای رقم زدن فصل تاریخی دیگری هستند.

این سی و یکمین دوره رقابت های سوپرکاپ اسپانیاست و تا به حال بارسایی ها به ده قهرمانی و رئالی ها به 8 قهرمانی دست یافته اند. از سوی دیگر  در صورت قهرمانی بارسا در این تورنمنت، این تیم اولین تیمی خواهد بود که به چهارمین قهرمانی متوالی دراین تورنمنت دست یافته .
رئال مادرید اولین تیمی بود که توانست در سه دوره متوالی سوپرکاپ به قهرمانی رسید.آنها دربین  فصل های  9-1988  تا   1-1990 ( که در فصول 9-1988 و 1-1990 مقابل بارسا به پیروزی رسیدند و در فصل 0-1989 بدون مبارزه به این جام دست یافتند) این افتخار را به دست آوردند و بارسا هم زیر نظر گواردیولا توانست  همین موفقیت را تکرار کند. آبی اناری ها در فصل 10-2009 ، جام قهرمانی سوپرکاپ را از چنگ اتلتیک درآوردند. در فصل 11-2010 با غلبه برسویا حام را مال خود کردند و در فصل 2-2011 هم با شکست دادن رئال مادرید، قهرمان سوپرکاپ اسپانیا شدند.
  در رویارویی های این دو تیم در سوپرکاپ، رئالی ها اوضاع بهتری دارند و در 4مصاف با بارسا دراین تورنمنت در سال های 1988، 1990، 1993 و 1997، به سه برد دست یافته اند. اما آخرین قهرمانی بارسا در این تورنمنت تنها به یک سال قبل و دیداری که هرگز از یادها نمی رود بازمی گرددولی قهرمانی رئالی ها قدیمی تر است. و به فصل 9-2008 برمی گردد.
نکات آماری
بارسلونا با ده قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا، موفق ترین تیم این تورنمنت است
رئال مادرید با 8 قهرمانی، دپورتیوو لاکرونیا با 3 قهرمانی و رئال سوسیداد، اتلتیک بیلبائو، اتلتیکومادرید، مایورکا، والنسیا، ساراگوسا و سویا هر یک با یک قهرمانی در رده های بعدی هستند.
در فصول 7-1986 و 8-1987 این تورنمنت برگزار نشد. چرا که تیمهایی که به این دیدار راه یافته بودند برسر زمان برگزاری بازی به توافق نرسیدند.
 

بارسا جونمه/آبی اناری خونمه

به امید گلزنی امپراطور...