داوید ویا و میثم ویا

خاطرات بچه های دهه هفتادی از اسطوره تاریخ فوتبال اسپانیا

 
داوید ویا پس از عمل جراحی
نویسنده : North Atlantik - ساعت ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩٠
 

دdavid villa in barcelonaکتر رامون کوگات که مسئولیت انجام عمل جراحی برروی قوزک پای داوید ویا را بر عهده داشت در پایان این عمل جراحی در کنفرانسی خبری شرکت کرد و در مورد اوضاع فیزیکی داوید ویا به صحبت پرداخت

این عمل جراحی عصر دوشنبه انجام شد و بعد از آن داوید ویا برای 3 یا 4 روز دیگر در بیمارستان بستری خواهد بود.

طبق گزارش منتشره در روزنامه مارکا، در ابتدا دکتر پرونا دراین باره به صحبت پرداخت و گفت:« عمل جراحی فوق العاده بود و 35 دقیقه بعد از عمل بود که ویا در حال ارسال اس ام اس برای هم تیمی هایش بود و با همسرش می گفت و می خندید.»

دکتر کوگات هم درمورد زمان باشگاه ویا با محافظه کاری تمام صحبت می کرد:« بعید است که او به فینال مونیخ (19 ماه می )برسد. اگریک تاریخ مشخص بگویم، قطعا اشتباه خواهم کرد. آنچه دستور می دهد، زانوی ویا است. او انگیزه های زیادی برای حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا و یورو2012 دارد. من هم امیدوارم که این طور بشود. ویا می خواهدبه شدت تلاش کند و برسد.»

یکی دیگر از مسائل مطرح شده دراین کنفرانس خبری که عصر روز دوشنبه در نوکمپ برگزار شد،این بود که خود داوید ویا بود که خواسته تا برای انجام عمل جراحی از ژاپن به بارسلونا منتقل شود. این درحالی است که در این شرایط ریسک های زیادی هم وجود دارد.

دکتر پرونا درمورد شرایط روانی ویا گفت:« او واقعا شرایط مثبت و خوبی دارد. این شروع یک بازیابی و بهبود خوب است.»

دکتر کوگات هم درادامه توضیح داد:« تنها نگرانی ویا این بود که عمل جراحی را نبیند و کاملا بیهوش باشد و دقیقا هم همین طور بود. او متوجه هیچ چیز نشد.»

ویا 3 یا 4 روز در بیمارستان بستری خواهد بود واز همان دوشنبه شب با تکان دادن زانو وقوزک پایش مراحل بازیابی اش را آغاز کرد.